Vyrábíme vlastní rychlorámky.

3. ročník kurzu pro začínající včelaře 2023 v Trojském zámku

Kurz je určen pro začínající včelaře nebo včelaře budoucí.

Lektor poskytne 18 let zkušeností, během ledna, února a března probere základní teorii chovu včelstev a od dubna do června budou lekce probíhat přímo u včel s praktickým nácvikem.

Zájemci si mohou v rámci kurzu vypěstovat vlastní oddělek – nové včelstvo. Podmínkou je přesun tohoto včelstva na vlastní stanoviště, registrace včelstva v evidenci Českomoravské společnosti chovatelů a doporučuje se členství v Českém svazu včelařů nebo v jiném včelařském spolku.

Celkem proběhne 10 lekcí v areálu Trojského zámku o délce 2 či více hodin (u včel se od rozdělané práce neutíká). Lekce budou probíhat v úterý od 16 hodin nebo v sobotu dle předpovědi počasí (teoretické lekce jsou na počasí nezávislé). Termíny: 10.1., 7.2., 7.3., 4.4., 18.4., 2.5., 16.5, 30.5., 13.6. a 27.6. 2023. (duben, květen a červen budeme už jen venku u včel a termín může být po dohodě přesunut v závislosti na předpovědi počasí) Minimálně jedna lekce v květnu nebo červnu bude věnována medobraní a potrvá minimálně 3 hodiny.

Cena kurzu je 4800,-Kč, maximální kapacita kurzu je 10 účastníků. Pro období duben až červen se doporučuje pořídit si vlastní včelařskou kuklu. Předpokládá se, že každý účastník si zkontroloval, že není alergický na včelí žihadlo/jed.

V případě zájmu se ozvěte formou e-mailu, kde zájemce uvede Jméno, příjmení, telefon, e-mail.

Kontakty na lektora:

Jiří Hejnic, 603782033, hejnic55@gmail.com

S přáním hodně zdraví

Jiří Hejnic